Itsetehdyt hampurilaiset on oikeasti ihan briljantti ruoka! Helpostimuunneltava ruoka kaikkeen makuun, nopeasti valmistuvaa ja riittävän rentoa perjantaiseen "sammutetaan valot niin sotkut ei näy"-fiilikseen.
Oletteko muuten huomanneet, että lehtikaalisipsit on tosi hyvä hampurilaistäyte? Pihvin päälle toki, mitä ikinä se pihvi kellekin tarkoittaa. Mulle se tarkoitti maustettua karitsanjauhelihapihviä. :)
Perjantai-iltana luin keittokirjoja (taas) ja MeNaisia ja musiikki oli sekalaista Youtube-listalta. Genre oli ameriikanrokkia.
(MeNaisissa oli joku juttu jostain iskelmälaulajasta joka sanoi että hän vie sängyssä ja nainen vikisee. Siis milloin iskelmälaulajista tuli seksikkäitä? Eikö ne ennen olleet sellaista reijotaipale-tyyppistä settiä?)