Eilen kirjoittelin Andy McCoyn 80-luvun tyylistä ja kuinka se toimi inspiraationa kuluneella viikolla, oli pakko pukea sama asu uudelleen ylle että sain siitä todistekuvat. Tämä on todella hyvä esimerkki siitä, miten reagoin välittömästi visuaalisiin kuviin. Lukuunottamatta tätä asua olin koko viime viikon kiireestä kantapäähän mustiin pukeutunut (yhtä punaista paitaa ja tummanvihreää takkia lukuunottamatta).
Olen ehdottomasti more is more -tyylin kannattaja. Kun yhdessä asussa on tarpeeksi kuoseja sekaisin, sitä enemmän siitä pidän. Minimalisti saisi päänsäryn kanssani.

Takki: Vintage / Mekko: Zara / Hattu: KN Collection / Hansikkaat: Primark / Laukku: Vintage


Tuleeko muille 70-luvun vibat kun leopardikuosinen tekoturkki on yhdistetty pitkään kuosimekkoon? Jostain syystä minulle tuli mieleen seiskytluku (ja takuuvarma kylähullun maine, mutta ei mennä sinne). Tyttäreni kommentoi äsken kuvan nähdessään että äiti on Täti Monika :D
Näyttää ihanalta kokonaisuudelta ja tulee mieleen ihan joku elokuvalook! :) tykkään varsinkin hatusta ja takista.
Nuo hanskat! :*
ihana asu - hyvin sopii eri printit yhteen! xx
Nice post.