Syyskuu on minun vaatekaappini kannalta pukeutumisen kulta-aikaa. On yksinkertaisesti ihana vetää vaatteita niskaan ja käyttää takkeja! Vapaahtoisesti, kun ei ole vielä pakko käyttää takkia lumituiskujen vuoksi. Kauneimmat takkini ovatkin juuri välikausitakkeja, joista yksi kaikkien aikojen lempparini on tämä:
Zaran vanha takki on tavallaan hempeä värinsä puolesta ja kukkakuosin vuoksi, mutta toisaalta ei kuitenkaan. Sävy ei ole Barbie-pinkki vaan neutraali persikkaisempi. Ei ole mitään parempaa tapaa naamioida mustat leggarit ja paita nopeasti "pukeutuneen näköiseksi" kuin näyttävä takki :)
Onpa todella kaunis takki!:) Jotenkin herkkä ja tyylikäs samaan aikaan, sopi sulle tosi hyvin!
Mukavia syyspäiviä!<3
Ida Kotona kaupungissa -blogista
http://www.lily.fi/blogit/kotona-kaupungissa
Noi korvikset taas on mun kaikkien aikojen suosikit. Oon yrittäny ettiäkin saman tyylisiä mutta ei oo osunu kohdalle! Mutta hyvvää sykssyy! :)