Minna Parikan alelöytöni, hauskat Harlequin-ylipolvensaappaat, ovat nykyään ykkössuosikkini. Kun ne yhdistää ulkosalla liikkuessa pitkään takkiin, on niin hyvin tuulelta suojassa kun olla voi. Näiden saappaiden avulla on todella helppoa tehdä mistä tahansa perusmekosta astetta kiinnostavampi.
Tämä asu on viime lauantailta, kun poikkesimme synttärijuhlissa Espoossa.



Mekko: H&M / Saappaat: Minna Parikka / Laukku: H&M / Takki: Lindex / Otsatukan lila vivahde: Biozell suoravärisuihke


Olen joskus sanonut että vaalea lila on viimeinen väri mitä haluaisin käyttää. Otan sanani takaisin, tämän vaalean tukan myötä kalmankalpeat sävyt ovat alkaneet melkein sopia minulle. Eli kun ei ole toivettakaan enää näyttää muulta kuin kalpealta, ei auta muu kuin korostaa sitä. Korosta, jos et voi piilottaa :)
Voi miten hauskat kengät..! :)
http://westendmum.fi
Kiitti, Parikka osaa kengät :D
Bloggaan osoitteessa: http://www.kodinkuvalehti.fi/blogit/nelliina
Rentoja otoksia SoMessa: Instagram | Facebook
Nuo ovat kyllä niin ihanat saappaat! <3
Mies yllätti ystävänpäivänä mustavalkoisilla Parikan Pompomeilla -
kuivia kevätkatuja odotellessa siis! ;)
Katselin niitä pompomeja sillä silmällä aleissa, mutta sain hillittyä :D pisteet kyllä miehelle!
Bloggaan osoitteessa: http://www.kodinkuvalehti.fi/blogit/nelliina
Rentoja otoksia SoMessa: Instagram | Facebook
Ihana lookki! :) Tuo mekko sopii sinulle todella hyvin.
Kiitos paljon :) vaalea liila oli pitkään kammokkini, mutta nyt se viehättää jostain syystä todella paljon!
Bloggaan osoitteessa: http://www.kodinkuvalehti.fi/blogit/nelliina
Rentoja otoksia SoMessa: Instagram | Facebook
Ihana asu!
Olen muuten odotellut pitkään jatkotarinaa Falken kalmasukkahousuista. Hihittelin itsekseni aina kun kerroit epätoivoisista kokeiluista asustaa niillä. Eli lukijan toive: seuraava osa Kalmasukkiksia.
Mukavaa viikonloppua!
Nyt kun muistutitte niistä kalmasukkiksista niin lupaan ottaa ne työnalle :D :D
Bloggaan osoitteessa: http://www.kodinkuvalehti.fi/blogit/nelliina
Rentoja otoksia SoMessa: Instagram | Facebook
Nyt on taas sellainen hetki, että ihan pakko kommentoida! Olen seurannut blogiasi, tai itse asiassa blogejasi jo ihan ammoisista ajoista saakka. Luen usein blogiasi aamukahvin kanssa. Sekä kirjallisessa että visuaalisessa tyylissäsi on jotakin hirvittävän vetoavaa, pirstävää ja raikasta. Itse pääsen harvoin pukeutumaan kivasti, sillä päivät menevät enimmäkseen treeni- ja työvaatteissa, jotka eivät ole kovin hohdokkaat. Pölyä (joskin hopeapölyä! :D) on niin paljon, että ykköset usein jäävät kaappiin. Onneksi pääsen ihastelemaan ihania asukokonaisuuksia ja muitakin juttuja täältä.
Aww ihanaa kiitos <3 ihan huippua kuulla teistä pitkäaikaisista täällä viihtyneistä, se tuo aina ihan uutta puhtia bloggaukseen :)
Oletko siis koruseppä vai mistä hopeapöly :D
Bloggaan osoitteessa: http://www.kodinkuvalehti.fi/blogit/nelliina
Rentoja otoksia SoMessa: Instagram | Facebook
No sepä juuri! Ylimalkainen maininta hopeapölystä kuulostaa tosiaan vähintäänkin erikoiselta ja ehkä jopa hieman epäilyttävältäkin, kun asiaa näin jälkikäteen miettii. :D