
Mustikkapiirakkaa ja suklaapalloja, yrttiviljelyä ja kaiken lisäksi kauniit kiharat. Huhtikuun suosituimmat blogipostaukset nauttivat elämästä.
Onkohan meneillään pakastinten tyhjentämisen aika? Ainakin sillä perusteella, että huhtikuussa KK:n nettisivuilla selvästi suosituin blogipostaus oli Ruususuu ja Huvikumpu -blogin maailman parhaan mustikkapiirakan ohje.
Selkäkipuisia lukijoitakin riittää, sillä toiseksi eniten KK:n blogeista luettiin huhtikuussa Nelliinan parasta vinkkiä konttorirotan selän pelastamiseksi. Kolmen kärkeen pääsi myös Nelliinan postaus, jossa hän vinkkasi, kuinka syntyvät kauniit kiharat hiuksia hellien.
Ruususuu ja Huvikumpu -blogin Anni ilahdutti kädentaitajia ja kokkaajia myös ihanilla uusilla ohjeilla. Tällä kertaa niillä sai loihdittua sateenkaaren värisen suihkusaippuan ja suklaapalloja.
Kevään vihreistä herkuista kerrottiin Kuokka ja kurpitsa -blogissa, jossa Ninna paljasti, kuinka saat enemmän irti kaupan mintusta ja muista yrteistä. Lue se tästä!